Poradnik

Jak urządzić przytulną sypialnię?

Przytulna sypialnia to miejsce, w którym będziemy mogli się zregenerować i nabrać sił na kolejny dzień. Jest to też przestrzeń, w której zrelaksujemy się przy dobrej książce czy ulubionym czasopiśmie lub spędzimy intymne chwile z ukochaną osobą. Dlatego warto zadbać o to, by nasza sypialnia była przytulna i przyjemna dla oka – z łatwością uda nam się to osiągnąć, dzięki odpowiedniej aranżacji tego wnętrza.

Aranżacja sypialni na poddaszu – 5 sposobów na wygodną sypialnię ze skosem

Aranżacja sypialni na poddaszu – 5 sposobów na wygodną sypialnię ze skosem Aranżacja sypialni na poddaszu może wydawać się problematyczna, a duża ilość skosów powodować utratę niezbędnej przestrzeni. Jednak istnieje wiele sposobów na zaaranżowanie sypialni tak, aby kłopotliwe skosy zamienić w atut. Poniżej przedstawiamy Wam 5 sposobów na wygodną sypialnię ze skosami. Kolory w sypialni  Kolorystyka ścian w domu wpływa na nasze samopoczucie, ale też może optycznie powiększać lub pomniejszać Czytaj więcej

Jak wybrać idealną kołdrę?

Jak wybrać idealną kołdrę?   Dobrze dobrana kołdra jest jednym z najważniejszych czynników, które zapewnią nam spokojny i jakościowy sen, dzięki któremu mamy pewność, że obudzimy się wypoczęci.  Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie przemyśleć zakup odpowiedniej kołdry, która będzie nam dobrze służyć przez długie lata.   Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze kołdry? Wielkość kołdry Jest to chyba pierwsza cecha, która przychodzi nam na myśl podczas zakupu. Musimy Czytaj więcej

Czy poduszka ma wpływ na jakość naszego snu? Jak wybrać idealną poduszkę?

Czy poduszka ma wpływ na jakość naszego snu? Jak wybrać idealną poduszkę? Wybór poduszki, na której będziemy spać każdej nocy, nie powinien być przypadkowy. Często jakość poduszki jest tak ważna, jak materac, na którym śpimy, dlatego nie należy jej bagatelizować, a podczas zakupu nie sugerować się jedynie ceną. Źle dobrana poduszka może powodować bóle głowy, karku i pleców, a nawet bardzo negatywnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie.   W Czytaj więcej

Maty tatami

Maty tatami – tradycja w służbie wygody

Maty tatami wywodzą się japońskiej kultury urządzania tradycyjnych domów, gdzie były ważną częścią domostw, a wyłożone były nimi przede wszystkim pomieszczenia, w których spożywało się tradycyjną herbatę. W nocy rozkładało się na nich fotony, na których spali domownicy. Obecnie, używane są w sporcie, gdzie można spotkać je w salach do treningów sztuk walki. My polecamy je, jako podłoże pod nasze materace futonowe.

Po co ten stelaż?

Odpowiednie podparcie, czyli jak wybrać stelaż

Wydawać by się mogło, że to materac stanowi najważniejszą część łóżka, jednak nawet ten najlepszy nie zagwarantuje nam dobrze przespanej nocy. Do tego niezbędny jest odpowiednio dobrany stelaż. Stelaż to ta niewidoczna część łóżka, która pełni drugoplanową rolę, ale bez której trudno o spokojną noc.

Jak wybrać idealny materac?

Miękki czy twardy, czyli jak wybrać materac

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz… Dlatego wybór odpowiedniego materaca, to kluczowa decyzja, ponieważ właśnie od niego w dużej mierze zależy, czy będzie nam się wygodnie spało.

Od czego zacząć wybór materaca?

Natura? Do spania – koniecznie!

Do spania wybierz naturę

Funkcjonowanie w zgodzie z naturą, to podejście zdobywające coraz więcej zwolenników. Oferta produktów ekologicznych jest coraz szersza i bez problemu można znaleźć np. ubrania, żywność, samochody, a nawet domy, które są wytwarzane w sposób przyjazny dla środowiska, z surowców naturalnych i bezpiecznych dla człowieka. Eko moda nie omija również wyposażenia wnętrz i sypialni.