Materac piankowy czy sprężynowy? Który wybrać?

Sen ma niebagatelny wpływ na jakość naszego zdrowia. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że poszukiwania idealnego materaca to jedna z najważniejszych rzeczy, aby móc poczuć prawdziwy i idealny komfort. Ale czy materac idealny istnieje? I który będzie lepszy – ten klasyczny sprężynowy czy może nowoczesny piankowy?

Zarówno materace piankowe, jak i materace sprężynowe są komfortowe i zapewniają dobry, jakościowy sen. Różnią się przede wszystkim rodzajem wykonania, dlatego też warto wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Materace piankowe – nowoczesność połączona z komfortem

Piankowe materace cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma tu nic nadzwyczajnego, bowiem są to materace nowoczesne, które z każdym nowym modelem coraz lepiej odpowiadają na potrzeby swoich właścicieli. Rozwój technologiczny sprawia, że pianka, która znajduje się w materacu ma coraz lepsze właściwości, które wpływają na jakość snu.

Do piankowych materacy zalicza się materace termoelastyczne, czyli takie które dopasowują się do kształtu ciała. Są one wskazane przede wszystkim osobom, które zmagają się z problemami kręgosłupa oraz z układem krwionośnym, bowiem pozwalają na swobodny przepływ krwi bez zbędnych ucisków.

Dodatkowym atutem materacy piankowych jest ich wentylacja za pomocą drobnych rowków oraz brak możliwości osadzania się roztoczy – to kolejny plus, który docenią przede wszystkim osoby zmagające się z alergią.

Materace sprężynowe – klasyka w nowej formie

Materace sprężynowe to natomiast klasyka, która zapewnia komfort od wielu lat. Nowoczesne materace są jednak znacznie bardziej wygodne, a same sprężyny ułożone są w zupełnie inny sposób niż wcześniej zapewniając osobom na nich śpiących niesamowity komfort.

Do jednych z najchętniej wybieranych materacy sprężynowych zalicza się materace kieszeniowe. To nic innego, jak wiele sprężyn, które są otulone pianką. Ten rodzaj budowy materaca sprawdzi się idealnie w przypadku łóżek rodzinnych. Nacisk i ugięcie sprężyn następuje tylko w tym miejscu, gdzie znajduje się ciało, a zatem w przypadku dwóch osób śpiących na tym samym materacu, jest to bardzo ważne.

Który zatem materac jest lepszy? Wszystko zależy od potrzeb. Przy wyborze materaca najważniejszy jest komfort oraz indywidualne preferencje. Warto też pamiętać, że wysoka cena nie zawsze równa się najlepszemu materacowi. Warto zatem odwiedzić sklep i przetestować poszczególne materace oraz technologie i wybrać ten jeden, najlepszy, dopasowany do indywidualnych potrzeb.