Łóżko tapicerowane czy drewniane?

Wybór łóżka do sypialni powinien być podyktowany przede wszystkim względami użytkowymi. W szerokim ujęciu względy użytkowe obejmują to, co w naszym odczuciu jest:

  • wygodne,
  • funkcjonalne,
  • pasujące do danej przestrzeni.

I takie właśnie powinno być łóżko do sypialni. Czy w takim razie powinniśmy się zdecydować na łóżko tapicerowane czy drewniane? Czy wybrać łóżko z pojemnikiem na pościel, czy może model odznaczający się lekką formą i minimalistycznym designem?

W tym artykule postaramy się podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka do sypialni. Skupimy się również na aranżacji wnętrz, w których najlepiej komponują się łóżka tapicerowane i drewniane.

Łóżko tapicerowane – luksus w stylu galmour

Łóżko tapicerowane to często – choć nie zawsze – łóżko kontynentalne, a więc mebel sypialniany z wbudowanym materacem. Łóżka tego typu odznaczają się relatywnie dużą kubaturą, w efekcie czego najlepiej komponują się w dużych przestrzeniach. Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzą się w sypialni o średniej wielkości.

Łóżko tapicerowane stanowi naturalne uzupełnienie stylu glamour oraz klasycznego. Watro jednak pamiętać, że łóżko tapicerowane może stanowić interesujące przełamanie surowego stylu loftowego, dzięki czemu uzyskamy efekt przytulnej i ciepłej sypialni, przy jednoczesnym utrzymaniu wnętrz w koncepcji chłodnego minimalizmu.

Łóżko drewniane – elegancja i funkcjonalność w stylu minimalistycznym

Łóżko drewniane to jedna z najbardziej podstawowych konstrukcji mebli do sypialni. Za jej wyborem przemawia przede wszystkim solidność i trwałość. Łóżka drewniane bardzo dobrze sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach minimalistycznych, jak i sypialniach urządzonych w stylu klasycznym. Jednocześnie łóżka dębowe i sosnowe pozwalają uzyskać efekt sypialni urządzonej w stylu japońskim. W tym ostatnim przypadku rama łóżka powinna zostać uzupełniona naturalnym materacem futon. Futony świetnie sprawdzają się również w przypadku łóżek wykonanych z innych gatunków drewna.

Łóżka drewniane wyróżnia uniwersalny charakter, dzięki któremu bardzo dobrze komponują się w większości pomieszczeń, niezależnie od specyfiki stylu dominującego.

Łóżko z pojemnikiem czy bez?

Zarówno łóżka tapicerowane, jak i łóżka drewniane są dostępne w dwóch wariantach – z pojemnikiem na pościel i bez. W przypadku łóżka do sypialni niedorzecznym wydaje się zamawianie mebla z pojemnikiem na pościel. W praktyce pojemnik na pościel stanowi dodatkową przestrzeń przechowywania. Pod łóżkiem stojącym na czterech nogach prędzej czy później zaczną się gromadzić przeróżne rzeczy. Łózko tapicerowane z pojemnikiem rozwiązuje ten problem. Zamiast przechowywać rzeczy w katonach i pudełkach pod łóżkiem, przechowujemy je w estetycznym i dopasowanym pod względem stylu pojemniku na pościel.