Natura? Do spania – koniecznie!

Do spania wybierz naturę

Funkcjonowanie w zgodzie z naturą, to podejście zdobywające coraz więcej zwolenników. Oferta produktów ekologicznych jest coraz szersza i bez problemu można znaleźć np. ubrania, żywność, samochody, a nawet domy, które są wytwarzane w sposób przyjazny dla środowiska, z surowców naturalnych i bezpiecznych dla człowieka. Eko moda nie omija również wyposażenia wnętrz i sypialni.

Eko w przypadku sypialni, to przede wszystkim wygodny i wyprodukowany w zgodzie z naturą materac. W przypadku materaca, ważne jest to, jakie materiały zostały wykorzystane do jego wytworzenia. Eko materac, to bowiem taki, który jest wykonany z surowców naturalnych, czyli tych, pochodzących od roślin, a co ciekawe także zwierząt. W przypadku roślin, najlepiej sprawdzają się te materace, które są zrobione z bawełny, lnu, konopi, kokosu, soi. Natomiast materace wykonane z surowców pozyskanych ze zwierząt, to oczywiście materace z zastosowaniem wełny i końskiego włosia. Takie surowce wykorzystywane są do produkcji futonów.

Dlaczego surowce naturalne są takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że są bezpieczne dla środowiska, gdyż są biodegradowalne i odnawialne. A do ich pozyskania nie trzeba skomplikowanych procesów chemicznych, które mają druzgoczący wpływ na nasze środowisko. Drugi ważny aspekt, to fakt, że surowce te są przyjazne dla człowieka. Dodatkowo, materace z nich wykonane mają dobroczynny wpływ na jakość naszego snu, bowiem zapewniają cyrkulację powietrza, dzięki temu skóra podczas snu oddycha, a my się nie pocimy. Latem regulują temperaturę i wilgoć, a zimą trzymają ciepło.

Wybierając materac, warto zwrócić uwagę na to, jak został wyprodukowany, bowiem, im proces produkcji był bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego, tym lepiej dla nas, użytkowników materaca.