Poradnik

Maty tatami

Maty tatami – tradycja w służbie wygody

Maty tatami wywodzą się japońskiej kultury urządzania tradycyjnych domów, gdzie były ważną częścią domostw, a wyłożone były nimi przede wszystkim pomieszczenia, w których spożywało się tradycyjną herbatę. W nocy rozkładało się na nich fotony, na których spali domownicy. Obecnie, używane są w sporcie, gdzie można spotkać je w salach do treningów sztuk walki. My polecamy je, jako podłoże pod nasze materace futonowe.

Po co ten stelaż?

Odpowiednie podparcie, czyli jak wybrać stelaż

Wydawać by się mogło, że to materac stanowi najważniejszą część łóżka, jednak nawet ten najlepszy nie zagwarantuje nam dobrze przespanej nocy. Do tego niezbędny jest odpowiednio dobrany stelaż. Stelaż to ta niewidoczna część łóżka, która pełni drugoplanową rolę, ale bez której trudno o spokojną noc.

Jak wybrać idealny materac?

Miękki czy twardy, czyli jak wybrać materac

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz… Dlatego wybór odpowiedniego materaca, to kluczowa decyzja, ponieważ właśnie od niego w dużej mierze zależy, czy będzie nam się wygodnie spało.

Od czego zacząć wybór materaca?

Natura? Do spania – koniecznie!

Do spania wybierz naturę

Funkcjonowanie w zgodzie z naturą, to podejście zdobywające coraz więcej zwolenników. Oferta produktów ekologicznych jest coraz szersza i bez problemu można znaleźć np. ubrania, żywność, samochody, a nawet domy, które są wytwarzane w sposób przyjazny dla środowiska, z surowców naturalnych i bezpiecznych dla człowieka. Eko moda nie omija również wyposażenia wnętrz i sypialni.

Rodzaje drewna

Rodzaje drewna

Każdy rodzaj drewna ma inny urok i specyfikę. Twardość, kolor, struktura i wygląd to kwestie, które warto wziąć pod uwagę, zanim zdecydujemy się na zastosowanie konkretnego rodzaju drewna we wnętrzu. Przedstawiamy główne cechy drewna, dostępnego w naszej ofercie mebli.

Meble olejowane

Meble olejowane – bezpiecznie i z klasą

Naturalne, piękne, ponadczasowe, te trzy słowa najlepiej opisują urok mebli olejowanych, które swoją prostotą i jakością wykonania oraz formą nawiązują do natury.

Meble olejowane są wykonane z pełnego drewna, które zabezpiecza się olejem, a nie lakierem, rozpuszczalnikiem czy formaldehydem. Zatem meble olejowane są bezpieczne i naturalne. Warto podkreślić, że olej jest doskonałym impregnatem i zabezpiecza drewno przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo wydobywa jego piękno i eksponuje naturalne walory. Drewno pokryte olejem ma otwarte pory, przez co oddycha i tym samym reguluje mikroklimat wnętrza.

Futon

Futony – naturalne posłanie

Spać, aby się wyspać – przecież po to śpimy, ale to czy się wyśpimy zależy od wielu rzeczy. Jednym czynników, który ma ogromne znaczenie jest materac, na którym śpimy. Im lepszy i bardziej dopasowany do naszych potrzeb, tym większa szansa, że rano wstaniemy wypoczęci i pełni pozytywnej energii w nowym dniu. Tutaj ciekawym rozwiązaniem się materace futonowe, które dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów i nawiązania do japońskiej sztuki produkcji materaców, tzw. futonów, są gwarancją wygodnie przespanych nocy.