Poradnik

Jak wybrać idealną kołdrę?

Jak wybrać idealną kołdrę?   Dobrze dobrana kołdra jest jednym z najważniejszych czynników, które zapewnią nam spokojny i jakościowy sen, dzięki któremu mamy pewność, że obudzimy się wypoczęci.  Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie przemyśleć zakup odpowiedniej kołdry, która będzie nam dobrze służyć przez długie lata.   Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze kołdry? Wielkość kołdry Jest to chyba pierwsza cecha, która przychodzi nam na myśl podczas zakupu. Musimy Czytaj więcej

Czy poduszka ma wpływ na jakość naszego snu? Jak wybrać idealną poduszkę?

Czy poduszka ma wpływ na jakość naszego snu? Jak wybrać idealną poduszkę? Wybór poduszki, na której będziemy spać każdej nocy, nie powinien być przypadkowy. Często jakość poduszki jest tak ważna, jak materac, na którym śpimy, dlatego nie należy jej bagatelizować, a podczas zakupu nie sugerować się jedynie ceną. Źle dobrana poduszka może powodować bóle głowy, karku i pleców, a nawet bardzo negatywnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie.   W Czytaj więcej

Maty tatami

Maty tatami – tradycja w służbie wygody

Maty tatami wywodzą się japońskiej kultury urządzania tradycyjnych domów, gdzie były ważną częścią domostw, a wyłożone były nimi przede wszystkim pomieszczenia, w których spożywało się tradycyjną herbatę. W nocy rozkładało się na nich fotony, na których spali domownicy. Obecnie, używane są w sporcie, gdzie można spotkać je w salach do treningów sztuk walki. My polecamy je, jako podłoże pod nasze materace futonowe.

Po co ten stelaż?

Odpowiednie podparcie, czyli jak wybrać stelaż

Wydawać by się mogło, że to materac stanowi najważniejszą część łóżka, jednak nawet ten najlepszy nie zagwarantuje nam dobrze przespanej nocy. Do tego niezbędny jest odpowiednio dobrany stelaż. Stelaż to ta niewidoczna część łóżka, która pełni drugoplanową rolę, ale bez której trudno o spokojną noc.

Jak wybrać idealny materac?

Miękki czy twardy, czyli jak wybrać materac

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz… Dlatego wybór odpowiedniego materaca, to kluczowa decyzja, ponieważ właśnie od niego w dużej mierze zależy, czy będzie nam się wygodnie spało.

Od czego zacząć wybór materaca?

Natura? Do spania – koniecznie!

Do spania wybierz naturę

Funkcjonowanie w zgodzie z naturą, to podejście zdobywające coraz więcej zwolenników. Oferta produktów ekologicznych jest coraz szersza i bez problemu można znaleźć np. ubrania, żywność, samochody, a nawet domy, które są wytwarzane w sposób przyjazny dla środowiska, z surowców naturalnych i bezpiecznych dla człowieka. Eko moda nie omija również wyposażenia wnętrz i sypialni.

Rodzaje drewna

Rodzaje drewna

Każdy rodzaj drewna ma inny urok i specyfikę. Twardość, kolor, struktura i wygląd to kwestie, które warto wziąć pod uwagę, zanim zdecydujemy się na zastosowanie konkretnego rodzaju drewna we wnętrzu. Przedstawiamy główne cechy drewna, dostępnego w naszej ofercie mebli.

Meble olejowane

Meble olejowane – bezpiecznie i z klasą

Naturalne, piękne, ponadczasowe, te trzy słowa najlepiej opisują urok mebli olejowanych, które swoją prostotą i jakością wykonania oraz formą nawiązują do natury.

Meble olejowane są wykonane z pełnego drewna, które zabezpiecza się olejem, a nie lakierem, rozpuszczalnikiem czy formaldehydem. Zatem meble olejowane są bezpieczne i naturalne. Warto podkreślić, że olej jest doskonałym impregnatem i zabezpiecza drewno przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo wydobywa jego piękno i eksponuje naturalne walory. Drewno pokryte olejem ma otwarte pory, przez co oddycha i tym samym reguluje mikroklimat wnętrza.